АЕК Ларнака го совлада Олимпијакос Никозија со 2:1 во 28 коло од најсилното фудбалско првенство на Кипар.

Иван Тричовски постигна двата гола за победникот а и третиот беше дело на наш интернационалец, откако Даниел Мојсов си постигна автогол и за момент им влеа надеж на фудбалерите предводени од Чедомир Јаневски.