Германецот  Томас Тухел е еден од хероите на Челси кој го елиминира Реал Мадрид во Лигата на шампионите, закажа финале со Манчестер Сити во елитното натпреварување на УЕФА.

Тухел предизвика голема еуфорија кај навивачите, напуштајќи го  „Стемфорд Бриџ“, излезе од автомобилот, ги поздрави,а тие бурно реагираа.

ВИДЕО: