Девојката на Роналдо, Георгина Родригез објави видео на Инстаграм, дури 7,5 милиони го гледале тверкањето, таа стана „кралица“ на социјалните мрежи.

Георгина за 24 часа привлече внимание на 7,5 милиони фанови, тоа е најпопуларното видео викендов, за Роналдо таа е најубавата жена на светот.