Јувентус води против Баер Леверкузен во Торино по речиси 30 минути игра, голот за водство на „старата дама“ е дело на Гонзало Игуаин.

Ова е натпревар од групата Д во која уште играат и Локомотив Москва и Атлетико Мадрид.