Фиорентина го совлада Удинезе со 3-2, за тимот на нашиот Илија Несторовски ова е четврти пораз во 5 коло сезонава во Серија А.

Несторовски не доби шанса на оваа средба, остана на клупата за резерви. Головите за Фиорентина ги постигнаа Кастровили кој два пати се запиша во листата на стрелците, еден е дело на Милинковиќ.

За Удинезе двоен стрелец беше Окака кој беше недоволен да спречи пораз на Удинезе.