Пауло Дибала е еден од најдобрите играчи на Јувентус сезонава, Аргентинецот имаше импресивна сезона во дресот на „старата дама“.

Аргентинецот е една клучните фигури на Јувентус сезонава, неговата заслуга за успесите на тимот се големи, УЕФА се потести на головите на Дибала во Лигата на шампионите.