Фудбаелерите на Унион Берлин ја продолжија низата без пораз откако го совладаа Баер Леверкузен во 16 коло од Бундес лигата.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Цедрик Тучерт во 88 минута по додавањето од Ленц.

Ова за Леверкузен беше трет пораз на последните пет натпревари додека за Унион Берлин трета победа на последните пет меча, седма оваа сезона.

Standings provided by SofaScore LiveScore