Реал Мадрид одигра нерешено со Ваљадолид во саботата 1-1, ги разочара навивачите кои се незадоволни од играта на „кралевите“.

На оваа средба капитенот Рамос дојде необично облечен, бордо пантолани,бела мациа  и бордо шапка. Кога соиграчите го видоа како е облечен урнебесно реагираа: