Роналдо е херојот на навивачите на Јунајтед, Португалецот со гол во финишот донесе пресврт победа на клубот од Манчестер против Аталанта во Лигата на шампионите со 3-2.

По мечот, Роналдо се радуваше на победа, еден навивач успеа да дојде до него, останатото погледнете го на видеото: