Кристијано Роналдо постигна ефектен гол од слободен удар на средбата со Торино, но Португалецот го привлече вниманието во првото полувреме кога „превртуваше очи“ по советите од тренерот Маурицио Сари.

Пред крајот на првиот дел, Сари со совети за Роналдо, тој реагираше чудно, впрочем погледнете на видеото во продолжението: