Манчестер Јунатед денеска го совлада Брајтон во трилер натпревар со 2-3 на гости, тимот на Солскјер пет пати се спасуваше откако домашните играчи во пет наврати ја  погодуваа рамакта на голот, однесувањето на Мурињо во Скопје остави трага.

Солскјер ијзави дека било среќен момент што Мурињо не ги мерел стативите на оваа средба, се пошегува со Португалецот.

Менаџерот на Јунајтед имаше мала непријатност кога даваше изјава по мечот со Брајтон, падна рекламното пано, но Солскјер реагираше смирено.