Откако во минатото коло Сасуоло со три гола во финишот се врати од 1-3 негатива за победа на крајот,, вечерва со два гола во самата завршница дојде од минус два негатива до 3-3 против Торино.

Линети, Белоти и Лукиќ беа стрелци за Торино, додека Ѓуричиќ, Чиричеш и Капуто погодија за Сасуоло во ремитото на домашен терен во рамки на воведниот натпревар од 5 коло во Серија А..