Фудбалот е број е спорт во Бразил, тоа уште еднаш го докажува навивачите кои непрекинато го бодрат својот клуб.

Најнов пример се фановите на бразилскиот фудбалски клуб Фламенго чии играчи добиваат неверојатна поддршка.

На последното објавено видео се гледа како на спектакуларен начин навивачите го испраќаат автобусот со фудбалерите на патот кон „Маракана“ стадионот во Рио де Жанеиро.

Фудбалерите им возвратија со пласман во четвртфиналето на „Копа Либертадорес“,а таму фудбалерите на овој тим ќе се сретнат со бразилскиот Интернационал натпревари кои ќе се одиграат овој месец.

 

Mengão chegando no Maracanã, essa imagem é sensacional!! ❤🖤😍

Gepostet von Jhony Gama am Mittwoch, 31. Juli 2019