Урош Рачиќ од Валенсија постигна гол кој ќе се прераскажува, погоди за водство на својот тим а потоа Атлетико Мадрид израмни.

Јан Облак важи за еден од најдобрите голмани во светот,  прими гол што ќе го памти цел живот, Рачиќ од голема дистанца упати торпедо и тоа неодбранливо.