Реал Мадрид ја запиша првата победа во Лигата на шампионите, победи во Истанбул против Галатасарај со голот на Тони Крос во 18 минута.

Покрај овој момент, средбата ќе биде запамтена и по промашувањето на Еден Азар кој ја погоди пречката од неверојатна позиција.

ВИДЕО: