Валенсија со вториот гол на Гамеиро израмнува на 2-2 против Аталанта, реванш средба од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Аталанта и натаму има голема севкупна предност, води со вкупни 6-3 и секако е пред промоција во четвртфиналето во елитното натпреварување на УЕФА што ќе биде историски резултат.