Фудбалерите на Аталанта одиграа одлично прво полувреме против Валенсија во своето деби во нокаут фазата од Лигата на шампиони.

Италјаните имаат феноменална предност од два погодоци на полувреме, а головите ги постигнаа Хатебор и Иличиќ.