Манчестер Јунајтед со голот на Ентони Марсијал води по првите 45 минута против Челси во Лондон во дербито на 26 коло во Премиер лигата.

Лампард по само 12 минути мораше да менува откако се повреди Канте, ова влијаеше и по компакноста во средниот ред на „Сините“.

Вилиан во 45 минута мораше да го чува Ван Бисака кој успеа да се ослободи да центрира а тоа Марсијал да го круниса со гол.