Елиф Елмас постигна гол во 8 минута но поради игра со рака на неговиот соиграч Манолас, голот беше поништен.

Македонскиот репрезентативец реагираше голгетерски но ВАР го поништи голот, резултатот во Џенова останува како на почетокот, 0-0.