Челзи на полувремето замина со 0:1 со голот на Мејсон Маунт во 42-та минута, а можеше да има поголема предност, но минимален офсајд е причината зошто беше поништен голот на Германецот Тимо Вернер.

Милиметри беа во прашење, а ВАР системот овој пат си ја заврши својата работа: