Најдобриот македонски репрезентативец, Горан Пандев, на денешниот меч против Специја се запиша на листата на стрелците, но само накратко.

Имено, по постигнатиот погодок, инаку 101. за нашиот Пандев, ВАР пресече и го поништи погодокот, само поради претходен прекршок.

Погледнете во продолжение: