Најтрофејниот македонски клуб Вардар со сигурно водство на гостувањето кај Тетекс во рамки на Втората македонска лига запад со 0:3.

Водство за Вардар донесе Филип Петковски во 14-тата минута,

На 2:0 зголеми Вилдам Керим во 28-та минута.

А третиот гол го постигна Дејан Блажевски.