Вардар испушти победа против Ренова, натпреаврот заврши 3-3,во првото полувреме постигнати пет гола, за црвено-црните погодија Мирчевски, Попзлатанов и Петковски по еднаш се запишаа во листата на стрелците за Вардар, за гостите погодија Селмани и Велија. Ренова избегна пораз со гол во 90 минута преку Јашаровски.

Вардар останува на три победи, има четири порази и три нерешени средби, Ренова сега е со 5 нерешени во ПМФЛ каде има само една победа сезонава.