Вардар ја победи Беласица со 3-1, головите се дело на Мирчевски, Петровиќ и Петковски , единствениот за гостите од Струмица го реализира Да Силва на прекрасен начин.

Црвено-црните освоија важни три бода против фенерџијата во ПМФЛ, младиот тим на Вардар запиша важна победа која е трета сезонава.