Одиграни натпреаврите од 5. коло во ВМФ Исток и Запад. Вардар испушти победа во 90 минута, прими гол од Мухамед Бекир во последните моменти од мечот.

Претходно Вардар имаше водство со 1-0 и 2-1, но не успеа да запише триумф. Ова е голот на Бекир за бод на Беса.

РЕЗУЛТАТИ ЗА 5.КОЛО

ВАРДАР – БЕСА 2:2

ТЕТЕКС – СИЛЕКС 0:2

ГОСТИВАР – ОХРИД

КОРАБИ – КАДИНО 1:0

ВОСКА СПОРТ – ВЕЛЕШТА 4:0

Во ВМФЛ Исток, Победа го торпедираше Осогово со 6-0, додека Беласица загуби од Саса со 1-0.