Фудбалерите на ВБА се израдуваа на третата овосезонска победа во Премиер лигата, прва по пауза од седум натпревари откако славе против Брајтон со 1:0.

Единствениот гол на натпреварот беше дело на Бартли во 11 минута откако Калагер успеа успешно да го проигра.

Гостите промашија два пенали преку Грос и Велбек а еден гол им беше поништен од ВАР.

Standings provided by SofaScore LiveScore