ПАОК и Ајакс играат меч од третото коло во квалификациите за Лигата на шампионите, на стадионот во Солун познат како „Тумба“  повторно провокација со иста содржина.

УЕФА не се решила да го казни ПАОК за транспарентот со политичка порака која гласи :

„Македонија е една и единствена и таа е тука“

УЕФА најстрого забранува политички транспаренти на натпреварувањата од Лигата на шампионите  и Европа лигата како и на мечевите на националните репрезентации, сепак се чини исклучок е тимот од Солун и неговите навивачи.

 

Πάμε! #PAOKAJAX #UCL #OwnTheTop #TheFutureIsHere

Gepostet von PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ am Dienstag, 6. August 2019