Челси направи голем искечкор во трката за местата кои водат во Лигата на шампионите преку Премиер лигата откако славеше на гостувањето кај Вест Хем со 1:0.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Тимо Вернер во 43 минута по додавањето од Чилвел.

Во продолжени од средбата домаќините останаа без изклучениот Балбуена.