Верона успеа да слави на гостувањето кај Венеција со 4:3 во натпревар од 16 коло од Серија А и со ова да покаже сериозен карактер и моќ.

По првото полувреме, Венеција водеше со 3:0, во вториот дел Капари само го најави хет трикот на Симеоне кој во 85 минута ги постави конечните 3:4.

На вториот натпревар, Специја и Сасуоло ремизираа 2:2.

Standings provided by SofaScore LiveScore