Манчестер Јунајтед ги заврши настапите во Лига Купот, откако  Вест Хем запиша победа со 1-0, за прв пат на „Олд Трафорд“ по 14 години.

Стрелец на победничкит  погодок на мечот беше Ланцини, Аргентинецот погоди во 9 минута за победа и елиминација на Јунајтед во третото кол ово Лига купот иако домашниот тим имаше неверојатни  27 шута кон противничкиот гол.

Солскјер ризикуваше, настапи без Роналдо и Рашфрод и загуби за прв пат сезонава.