Ливерпул и Вест Хем го играат последниот натпревар од  27 коло во Премиерлигата, по првиот дел резултатот е нерешен, 1-1, сепак на почетокот од вториот дел, шок за домашните.

Вест Хем дојде до предност од 1-2 со голот на Форналс по само 10 минути игра во второто полувреме.