Фудбалерите на Вест Хем се изборија за првата овосезонска победа во Премиер лигата откако го совладаа Вулверхемптон во 4 коло со 4:0 на домашен терен.

Бовен со два гола беше најдобриот поединец на „Чеканите“, гол постигнаа Соучек во 66 минута и Халер во 90(+4).

 

Во следното коло Вест Хем ќе му гостува на Лестер а Вулвс се домаќини на Фулам.