Манчестер Сити ја запиша 20 победа во серија во сите конкуренции откако го совлада Вест Хем со 2:1 во дербито на денот во 26 коло од Премиер лигата.

Двајцата стопери на Сити ги посиггнаа головите за победникот, Сиас во 30 минута и Стоунс во 68 минута, за Вест хем прецизен беше Антонио во 43 минута.

 

Во следното коло Манчестер Сити го дочекува Вулвс а Вест Хем е домаќин на Лидс.

Standings provided by SofaScore LiveScore