Првиот меч од 25.коло од Англиската Премиер лига меѓу Саутемтон и Барнли заврши со победат на гостите од 2-1.

Најубавиот момент на мечот се случи на стартот од мечот уште во втората минута кога Вествуд од корнер ја затресе мрежата на Саутемтон за голема радост на навивачите на гостите.