Интер води против Јувентус со 1-0 по првиот дел на „Дерби Д’Италија“, стрелец на голот е Видал, екс играчот на „старат дама“ лошо го започна мечот, а потоа ги израдува навивачите.

Видал скандалозно го бакна амблемот со грбот на Јувентус, ги изнервира навивачите на Интер а потоа ги израдува, погоди за водство во првото полувреме.