Реал Мадрид ја победи Барселона со 2-0, првиот гол беше дело на Винициус кој при прославата на голот рагираше како копија на Кристијано Роналдо.

Роналдо беше на трибините на „Сантјаго Бернабе“, неговата реакција беше интересна.