Реал Мадрид и Сосиедад одиграа нерешено 1-1, средба од 25 коло во Ла Лига, „кралевите“ се спасуваа од пораз.

Сосиедад поведе со голот на Порту во 55 минута, најавија гостите изненадување, и имаа предност се до 89 минута.

Реал стигна до израмнување на една минута до крајот, погоди Винисиус во 89 минута и го спаси својот тим од пораз.

„Кралевите“ сега имаат 53 бода, исто колку и Барселона на втората и третата позиција.