Милан во моментов има водство од 2:0 на гостувањето кај Верона. Иако играат без Ибрахимовиќ, Росонерите се покажуваат во добро светло.

Сепак, Швеѓанецот го нема друг фудбалер чие презиме завршува на „иќ“ го зема шоуто. Раде Круниќ во 27-та минута го отвори резултат со преубав гол од слободен удар.

Погледнете го голот на Раде Круниќ:

Вториот гол за Милан го постигна Диого Далот во 50-тата минута.