Бразил и Уругвај одиграа нерешено , 1-1, квалификации за Олимписки игри. На средбата голманот на Уругвај постигна неверојатен автогол.

Игнасио Де Арубарена несмасно реагираше во 40. минута од средбата, едноствано ја смести топката во сопствената мрежа.