ВБА водеше со 3-0 по првиот дел но на крај Челси успеа да освои бод на гостувањето, со три гола во второто полувреме стигна до израмнување.

Абрахам погоди за 3-3 во судиското продолжеие, на акцијата и претходеше сомнителен момент, Хаверц играше со рака, но ВАР го потврди голот на Челси за израмнување.

Билиќ не е задоволен од одлуката, сметаат дека имало игра со рака: