Саса и Плачковица се среќаваат во моментов во Втората лига – Исток, средба од 15 коло.

Домашните во 27 минута поведа со ефектен гол од слободен удар, Горан Здравков погоди за предност од 1-0, погодок кој ретко се гледа на нашите терени.

 

27мин. од слободен удар Горан Здравков!ФК КАМЕНИЦА САСА 1 : 0 ФК ПЛАЧКОВИЦА ЗИГА-ЗАГА НАПРЕД САСА АЛЕ АЛЕ! 💚⚽🖤

Gepostet von Фк Каменица Саса am Samstag, 7. März 2020