Вардар и Шкендија одиграа извонреден натпревар во Скопје, средба од осминафиналето од Купот на Македонија кој заврши без победник 2-2.

Шкендија поведе со голот на Имери во 8 минута, ако се прегледа видео снимката од целата акција се отвара дилема, дали имаше офсајд при постигнувањето на првиот гол на тимот од Тетово.