Бетис и Реал Мадрид го играат последниот натпревар од 27 коло во Ла Лига, по првиот дел резултатот е нерешен, 1-1.

Бетис поведе со голот на Бразилецот Сиднеи во 40 минута.

Реал израмни од пенал, во 45 минута, реализираше Бензема за конечни 1-1 по првиот дел.