Второлигашот Осогово на твитер објави видео од неверојатните интервенции на младиот голман Мето Велковски, тој на средбата со Тиквеш во ВМФЛ одбрани се што можеше да се одбрани, па и еден пенал.

Осогово го спореди со врвните голмани од Италија, тимот од Кочани има млад 19. годишен голман со огромен капацитет, инаку Тиквеш победи со 3-1, а можеше и поубедливо доколку на голот не беше Велковски.