Фудбалерите на Вулверхемптон стигнаа до 12 овосезонска победа во Премиер лигата откако со пресврт го совладаа Брајтон во 35 коло.

Гостинот преку Данк дојде до предност во 13 минтуа но истиот играч доби директен црвен картон во 53 минуте.

Траоре го израмни резултатот во 76 минута а победата на Вулвс им ја донесе Гибс Вајт во 90 минута.

Standings provided by SofaScore LiveScore