Тотенхем запиша гостинска победа против Шефилд 3-1, момент на мечот е голот на Ндмбеле за насловни шпици.

Мурињо запиша нови три нови бода, Тотенхем победи со головите на Ориер, Кејн и Ддомбеле, убедлив триумф за нови три бода на клубот од Лондон.

Голот на Ндомбеле ќе се прераскажува, потег кој предизвика внимание  во фудбалска Англија. Тотенхем сега е на  4 место со 33 бода.