Израелците одлиграа одлично на гостувањето во Виена кај Австрија но домаќинот успеа да израмни за 1:1 по првите 45 минути во натпреварот од 7 коло од групата Г.

Со голот на Захави Израелците поведоа со 1:0 во 34 минута. Ова за Захави беше десети гол во евроквалификациите по кој дополнително се заацврсти на првото место на листата на стрелци.

Лазаро погоди во 41 минута и со ова ја врати во игра Австрија за нови бодови во евроквалификациите.