Македонскиот дефанзивец Ѓоко Зајков, запиша гол за Левски во победата против Ботев уште во 6 минута, ја најави победата на својот тим.

Зајков погоди еднаш, а Левски победи со 2-0,  асистенција на Цонев кој во 80 минута ја потврди  победата за домаќините.