Борусија Дортмунд без Чан, Ројс, Витсел со Санчо и Азар на клупата за резерви ќе се обиде да продолжи со победите во Бундес лигата.

Пред сезоната во Германија да биде паузирана, „Милионерите“ беа во победничка низа од четири натпревари, Шалке пак заборави кога последен пат триумфирал.

Ова е загревањето на двата тима пред почетокот на мечот.