Диего Армандо Марадона беше погребан на гробиштата „Хардин Бела Виста“ во Буенос Аирес на која присуствуваа најблиските од семејството и пријателите на Дон Диего.

Церемонијата на погребот беше извршена во присуство на најблиските по барање на семејството, медиумите од Аргентина објавија видео снимено со дронови.